+90 212 249 79 32 PBX
CE sertifikalı KKD' ler
EN standartları
1956 'dan beri
Bilgi Birikimi
Anında Destek
Etkin Çözümler
Hızlı İletişim

HANGİ İŞ ELDİVENİNİ SEÇMELİYİM?

Pek tabii ki iş eldivenleri iş şekline, potansiyel risk oluşum ortamına ve ellerin korunması gereken durum ve ortam şartlarına göre kullanılmasının bilincinde olunmasına ve koruma sağlamasına göre seçilmelidir.

İş eldivenlerine, kimya sektöründe ve kimyasalların üretiminde, otomotiv ve montaj sektöründe, ilaç fabrikaları ve ilaç üretiminde, petrol yağ ve enerji sektörlerinde, temizlik ve hizmet sektörlerinde, tıp sektörü, hastaneler, medikal ve hasta bakımı alanlarında, gıda sektöründe, laboratuarlar ve diş hekimliği sektörlerinde ve ayrıca mekanik, bakım, onarım ve tamir işlerinde ve ayrıca da ev hanımlarının ev içi işlerinde ihtiyaç vardır ve buralarda eldivenler rahatlıkla kullanılırlar.

Petrol ve yağ, kimyasallarla, patojenlerle, bakterilerle, deterjan ve temizlik malzemeleri, gıda atıkları, temizlik sonrası ve montaj sonrası kalıntı v.b. oluşan atıklarla kontamine olan ve toksikasyona uğrayan, çevreye ve insanın bizzat kendisine zarar verebilen iş eldivenlerinizi iş bitiminde ne şekilde muhafaza edersiniz?

Kullanmış olduğunuz iş eldivenlerinizi iş bitiminde masanızın üstüne mi koymalısınız, çekmecenize mi, yoksa dolabınızın içerisine mi muhafaza etmelisiniz?

Hepsi için ulusal ve uluslararası İSG örgütü bunların hiç birini önermiyor

İş eldiveni olarak sayısız sektörde kullanılabilen ve birçok işte de mükemmel iş gören, CE standartlı pudrasız nitril muayene eldivenleri kullanıldıktan sonra kirlenmiş ve toksike olmuş eldiveninizi tekrar kullanana dek nerede muhafaza edeceğim diye asla düşünmeyin. Kullanılmış pudrasız nitril muayene eldiveninizi, tek kullanımlık olarak kullanım sonrası çıkartıp atın. Bu şekilde kendi sağlığınıza ve çevreye oluşacak zararı engellemiş olursunuz.

Maliyeti diğer içleri pamuk astarlı ve flok astarlı eldivenlere kıyasla çok daha uygun olduğundan kullanım sonrası atmakla büyük bir maliyet zararına da girmemiş olursunuz.

Pudrasız nitril muayene eldivenleri’nin 100 adedi 1 kutuda satılmakta olup, nitril’den yapılmış olanlarının lateks ’ten (tabii kauçuk) ve vinil ’den ve hatta neopren malzemeden yapılmış olanlarına kıyasla çok daha dayanıklı, kullanımı rahat, ellere oldukça iyi uyum sağlayan, hassas ve dokunsal olduklarını, son olarak da lateks kauçuğu ile yapılmış olanlarında görülen ve bu eldivenleri kullanan kişilerde alerjiye sebep olabilen doğal kauçuk proteinlerini içermediğini de göreceksiniz.

 

 

 

 

About the author

Leave a Reply